مشخصات و لیست قیمت انواع سنگ گرانیت سفید نطنز

سنگ گرانیت سفید نطنز به علت مقاومت بالا، کیفیت خوب، قیمت مناسب و یکدست بودن در صنعت ساختمان سازی مصرف زیادی دارد. رنگ روشن و یکنواختی و تولید انبوه آن از جمله ویژگی های این سنگ زیباست. ما در مقاله ی زیر به بررسی مشخصات و لیست قیمت انواع سنگ گرانیت سفید نطنز می پردازیم. این سنگ در ابعاد تایل، اسلب و جدول تولید میگردد. معادن این سنگ حبیب الهی و محمدی میباشند.

سنگ گرانیت سفید نطنز اصفهان

زمینه ی سنگ گرانیت سفید نطنز اصفهان سفید، خاکستری با دانه های خاکستری و مشکی یکنواخت و ریز است. اصطلاحا به این سنگ، گرانیت گل پنبه ای می گویند. این سنگ جذب آب بسیار پایین و ساب پذیری عالی دارد و به علت مقاومت بالا و قیمت بسیار مناسب مصرف زیادی در صنعت ساختمان سازی دارد.

سنگ گرانیت سفید نطنز اصفهان

گرانیت نطنز حبیب الهی

گرانیت سفید نطنز دارای سینه کارهای مختلف زیر است:

  • حبیب الهی
  • محمدی
  • احرار
  • اوره

گفتنی است سنگ فرآوری شده ی همه ی این معادن به نام گرانیت سفید نطنز به فروش می رسد. این سنگ به گونه های متفاوتی فرآوری می شود. مثل گرانیت جدولی،گرانیت کوییک و گرانیت فلیم شده که هر یک از این ها مصرف خاصی دارد.

گرانیت نطنز حبیب الهی

سنگ گرانیت نطنز حبیب الهی

زمینه ی سنگ گرانیت نطنز حبیب الهی سفید با دانه های سیاهی مایل به رنگ قهوه ای در سطح است. از جمله موارد مصرف این سنگ عبارتند از:

  • دیوارهای بیرونی و داخلی ساختمان
  • پله
  • کف
  • کابینت
  • به صورت فلیم شده

از جمله ویژگی های مهم این سنگ می توان به مقاومت فشاری بالا، جذب آب پایین، مقاومت سایشی بالا، مقاومت زیاد در مقابل آفتاب و ساب پذیری عالی اشاره کرد.

خرید سنگ گرانیت نطنز

در هنگام خرید سنگ گرانیت نطنز توجه داشته باشید که مرغوب ترین و بهترین ذخایر سنگ در معدن نطنز است. گرانیت ها با رنگ هایی مثل مشکی، سفید، قرمز، گلبهی و سبز وجود دارند که نوع خال دار آن بیشتر مورد مصرف عموم مردم قرار گرفته است. معمولا گرانیت ها قیمت ها مناسبی دارند مگر این که رنگ به خصوصی داشته باشند.

قیمت سنگ نطنز اصفهان

سنگ نطنز اصفهان به اشکال مختلفی فرآوری می شود. مثل گرانیت جدولی، گرانیت فلیم شده و گرانیت کوییک . این سنگ به شکل کوپ خام به کشورهای همسایه مثل ترکیه و عراق صادر می شود. بد نیست بدانید که قیمت سنگ نطنز اصفهان به عواملی مثل سایز، کیفیت تولید، درجه بندی و ضخامت سنگ بستگی دارد.

معدن سنگ گرانیت نطنز

سنگ گرانیت نطنز در زمینه ی صادرات سنگ، جزء بهترین ها بوده و  در این زمینه کارنامه ی خوبی را به خود اختصاص داده است. معدن سنگ گرانیت نطنز  در شهر اصفهان قرار دارد. در این شهر، چند معدن مختلف مثل معادن آقایان محمدی، سعیدی، حبیب الهیان، علیزاده، روح الهی و احرار قرار دارد. معدن حبیب الهیان از حیث رنگی، روشن ترین و از حیث نقش و دانه بندی جزء پاک ترین معدن این منطقه است.

گرانیت سفید سبزوار

سنگ گرانیت یکی از دسته های سنگ آذرین بوده و با توجه به کانی های درون خود  دارای زمینه ی سفید، سیاه، قرمز، خاکستری و سبز است. این سنگ از لحاظ چگالی جزء سنگین ترین سنگ ها و از لحاظ استحکام جزء مقاوم ترین و با دوام ترین سنگ هاست.

در این میان گرانیت سفید سبزوار جزء یکی از بهترین و با کیفیت ترین سنگ های گرانیت ساختمانی است.  غالبا از این سنگ در دیواره های ساختمان و کف استفاده می شود.

گرانیت سفید سبزوار

قیمت سنگ گرانیت کف

برای کف فضاهای باز بایستی از سنگ هایی که در مقابل فشار و یخ زدگی مقاوم هستند استفاده کرد. در این میان سنگ گرانیت بهترین گزینه است. از این سنگ برای کف فرش، کف حیاط، فضای پارکینگ، سنگ پله و کلا کف فرش فضاهای شلوغ استفاده می شود. قیمت سنگ گرانیت کف به عواملی مثل ضخامت سنگ، نوع فرآوری و … بستگی دارد.