معدن سنگ مرمر آبی

معدن سنگ مرمر آبی

سنگ مرمر از دسته سنگهایی است که تنوع رنگی بسیار بالا دارد . رنگهای آبی ، صورتی ، طلایی  از رنگهای سنگ مرمر است که در طبیعت یافت می گردد.منظور از مرمر آبی این ست که زمینۀ سنگ آبی است و خلل و فرجی از رنگهایی نظیر سفید و خاکستری در بافت آن دیده می شود .این سنگ مانند سایر سنگهای مرمر دارای ظاهری چشم نواز است و از نظر نفوذ آب، مقاومت و سابیدگی جز سنگهای محبوب به شمار می آید .اگر داخل بافت سنگ های مرمر منگنز موجود باشد داخل این سنگ به رنگهای خاکستری  دیده می شود . این سنگ به مقدار کم در ایران استخراج می گردد . سنگ مرمر آبی قابلیت طراحی و اعمال سنگ تراشی را دارد . به همین دلیل در مجسمه سازی و ساخت ابزار هنری و تزیینی مورد استفاده قرار می گیرد معدن سنگ مرمر آبی.

 

قیمت سنگ مرمر آبی

سنگ مرمر آبی به دلیل محدودیت استخراج در ایران دارای قیمت به نسبت بالایی می باشد. همانطور که گفته شد سنگ مرمر آبی زمینه ی ابی با ناخالصی های خاکستری می باشد هر چه ناخالصی ها بیشتر و یکنواختی کمتر و در نهایت قیمت سنگ مرمر آبی کاهش می یابد .این سنگ جز سنگ های قیمتی ، لوکس و تزیینی به حساب می آید.

سنگ مرمر آبی اصفهان

سنگ مرمر در دسته سنگ آهکی قرار دارد . سنگهای آهکی همانطور که می دانید در مکانهای کم ارتفاع و تحت فشار ایجاد می گردد.یکی از معایب سنگ مرمر آبی تغییر رنگ در برابر نور خورشید است به همین دلیل از سنگ مرمر آبی بیشتر در مکانهای داخلی مانند دیواره سرویس بهداشتی ، قرنیزها ، کف سالن ها و .. استفاده می گردد.استخراج سنگ مرمر آبی در شهرستان هایی مانند ارومیه و اصفهان و شهر کرد، خراسان ، کرمان  استخراج می گردد . اصفهان جزو معدود شهرهایی است که سنگ مرمر آبی را تولید می کند زیرا استخراج این سنگ در ایران به ندرت دیده می گردد.به دلیل این که ایران جزو معدود کشورهایی است که امکان استخراج سنگ مرمر آبی را دارد  کارخانه فرآوری سنگ مرمریت آبی در ایران در حال راه اندازی هستند تا این سنگ به کشورهایی نظیر گرجستان صادر گردد.

 

سنگ مرمر سبز

شاید در هتگام ورود به مکانهای مذهبی سنگ های مرمر سبز به چشمتان خورده باشد . سنگ مرمر سبز به دلیل مقاومت در برابر فشار وضربه گزینه مناسبی  برای  استفاده در مکانهای عمومی  و کف پوش ها می باشد . بیشتر مواقع سنگ مرمر را در محوطه های داخلی و لوکس سازی استفاده می کنند . سنگ مرمر سبز در معادن شهرهایی نظیر اصفهان، کرمان ، مراغه ، یزد ، تبریز هرات ، سیرجان استخراج می گردد.سنگ مرمر سبز مانند سایر سنگهای مرمر دارای مقاومت بی نظیر ، شفافیت مثال زدنی می باشد .وجود منیزیم در دولومی و ترکیب با مواد دیگر رنگ سبز سنگ مرمر را پدید می آورد.

سنگ مرمر سبز

مرمر صورتی

سنگ مرمر صورتی بیشتر در  پروژه های لوکس مورد  استفاده قرار می گیرد زیرا از لحاظ زیبایی یکی از زیبا ترین سنگ های مرمر محسوب می گردد. سنگ مرمر صورتی مقاومت  خوبی از لحاظ سایش، سختی، قدرت، رنگ، بافت با تراكم بالا، سطح صیقلی دارند.سنگ مرمر صورتی در  سنگ کف و دیواره لابی هتل ها، سرویس های بهداشتی، کانتر و پیشخوان و اماكن مذهبی كاربرد دارد.سایز های سنگ مرمر صورتی با توجه به نیاز مشتریان تهیه می گردد اما بیشتر در سایز اسلب با استفاده از تکنیک افزایش مقاومت تهیه می گردد.اگر به سنگی نیاز دارید که در حد آینه ای شدن صیقل می پذیری سنگ مرمر صورتی می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

مرمر صورتی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *