مشخصات و لیست قیمت انواع سنگ مرمریت کاشمر

سنگ مرمریت به نسبت تراورتن آهکی تر بوده و استفاده از آن در فضاهای رطوبتی به هیچ عنوان درست نمی باشد. قیمت مرمریت به عوامل مختلفی مثل کیفیت ساب، ضخامت برش، سایز سنگ و مواد استفاده شده در زمان فرآوری بستگی دارد. مسلما هر چقدر سایز سنگ بزرگتر باشد، قیمتش نیز با توجه به روش تولید بالاتر می رود.

تنوع رنگی، قابلیت جذب آب بسیار پایین، وزن بسیار پایین ( استفاده از این سنگ، اثر زلزله را بر ساختمان کاهش می دهد)، تنوع پذیری عالی، نصب راحت، استحکام بالا، مقاومت بالا در مقابل عوامل جوی و از همه مهم تر نصب ساده و بی دردسر از جمله ویژگی های سنگ مرمریت کاشمر است.

معماران ساختمانی روشی را برای تشخیص متراکم بودن سنگ دارند و آن به این  صورت است که آن ها با یک جسم فلزی ضربه ای را به پشت سنگ وارد می کنند. هر چقدر صدای حاصل از ضربه زیرتر بوده باشد، سنگ مرمریت تراکم بالاتری را دارد.

از مرمریت با زمینه ی کرم می توان به مرمریت دهبید نمین و شایان اشاره کرد. ازمرمریت مشکی نیز می توان به مرمریت گلدن بلک، مرمریت نجف آباد، مرمریت مشکی دهبید و مرمریت مشکی بیرجند اشاره نمود. از مرمریت قرمز رنگ نیز می توان به مرمریت انارک، مرمریت بجستان و مرمریت بوانات اشاره نمود.

در این میان سنگ مرمریت کاشمر یک سنگ سفید روشن بوده که به علت رنگ خاصی که دارد مورد توجه معماران و سازندگان ساختمانی قرار گرفته است. از این سنگ برای همه ی قسمت های داخلی ساختمان مثل دیواره و کف استفاده می شود. این سنگ با رنگ روشنی که دارد نمای خاصی را به داخل ساختمان شما می دهد.

همچنین از این سنگ می توان برای راه پله و سنگ پله نیز استفاده کرد. ما در مقاله ی زیر به بررسی مشخصات و لیست قیمت انواع سنگ مرمریت کاشمر می پردازیم.

معدن سنگ مرمریت کاشمر

سنگ مرمریت کاشمر در زمره ی سنگ های مرمریت سفید روشن است که به خاطر رنگ خاص خود مورد توجه معماران و سازندگان ساختمانی قرار گرفته است. این سنگ در ابعاد مختلفی فرآوری می شود.

مرمریت کاشمر دارای ۲ طرح کم خط و پرخط است که خط های کریستالی موجود در آن متغیر است. گفتنی است معدن سنگ مرمریت در خراسان رضوی، ۸۵ کیلومتری کاشمر و نزدیک روستای مسجدک است.

معدن سنگ مرمریت کاشمر

قیمت سنگ کاشمر

سنگ کاشمر از جمله سنگ های مرغوبی است که با رنگ سفید صدفی خود، جلوه ی خاصی را به سازه ی شما می بخشد. جدیدا سنگ هایی به نام سنگ نیو کاشمر به بازار عرضه شده است که این سنگ هیچ ربطی به مرمریت کاشمر نداشته و کاملا جدا از آن می باشد.

قیمت سنگ کاشمر به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارتند از:

  • کیفیت تولید
  • ابعاد سنگ
  • درجه ی سنگ

چنانچه این سنگ به شکل اسلب تولید بشود، به علت کیفیت بهتر تولید و بالا بودن هزینه های آن از قیمت بالاتری برخوردار است. سایزهای بزرگ این سنگ، علاوه بر این که باعث افزایش زیبایی سنگ می شود، موجب طول عمر سنگ هم می شود. در نتیجه قیمت سنگ هم بیشتر می شود.

همچنین هر قدر ضخامت و ابعاد سنگ نیز بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. چرا که کیفیت بهتری را دارا می باشد.

قیمت سنگ کاشمر

معدن سنگ کاشمر

برخی ویژگی های سنگ کاشمر عبارتند از:

  • ساب پذیری عالی دارد.
  • مقاومت سایشی خوبی دارد.
  • جذب آب بسیار کمی دارد.
  • در فرآیند تولید برای افزایش براقیت از اپوکسی و رزین استفاده ده است.
  • این سنگ جلاپذیری بسیار خوبی دارد.

از معایب این سنگ می توان به سورت زیاد آن اشاره کرد. معدن سنگ کاشمر در خراسان رضوی و در هشتاد و پنج کیلومتری کاشمر در نزدیکی روستایی به نام مسجدک قرار گرفته است.