مشخصات و لیست قیمت انواع سنگ مرمریت هرسین

از زمان های گذشته از سنگ به علت مقاومت و استحکام بالا در ساخت بناها استفاده می شده است. پیشرفت علم باعث شده که از سنگ ها در داخل ساختمان ها نیز استفاده بشود. یکی از سنگ هایی که برای این منظور استفاده می شود، سنگ مرمریت است.

این سنگ به علت تنوع زیادی که داشته، باعث شده که بتواند هر سلیقه ای را به خوبی پوشش بدهد. در این میان مرمریت هرسین یکی از برندهای مرمریت است. ما در مقاله ی زیر به بررسی مشخصات و لیست قیمت انواع سنگ مرمریت هرسین می پردازیم.

کارخانه سنگ مرمریت هرسین

کارخانه سنگ مرمریت هرسین در استان کرمانشاه با ظرفیت بالغ بر سه میلیون تن قرار دارد. از جمله سنگ های تولیدی این کارخانه، سنگ مرمریت با زمینه ی کرم روشن است که از آن در پله، دیوار راه پله، کف سازی، نمای درونی دیوار پارکینگ استفاده می شود.

کارخانه سنگ مرمریت هرسین

سنگ هرسین کرم

سنگ هرسین کرم رنگ، خود به چند درجه تقسیم بندی می شود. از این سنگ به طور گسترده در کف و بدنه ی پارکینگ استفاده می شود.

سنگ هرسین کرم

فروش سنگ هرسین در تهران

می توان گفت که سنگ هرسین از جمله مرمریت های کاربردی در بین معماران و طراحان ساختمانی بوده و فروش سنگ هرسین در تهران هم به طور گسترده در سنگبری ها، مراکز خرید، فروش و کارخانه های تولید سنگ عرضه می گردد.

سنگ پله مرمریت هرسین

سنگ پله مرمریت هرسین از جمله سنگ هایی است که علاوه بر درخشندگی و ساب پذیری بالا، از استحکام بالایی نیز برخوردار است. به علت استحکام بالایی که دارد می توان از آن در کف فرش ساختمان و پله استفاده کرد، طوری که برای چندین سال، هیچ گونه مشکلی برای آن بوجود نمی آید.

تا جایی که حتی می توان از این سنگ در مکان های بسیار شلوغ نیز استفاده نمود. گفتنی است قیمت هر متر مربع از سنگ پله مرمریت هرسین از ۱۳۰ هزار تومان به بالاست.

قیمت سنگ کف هرسین

سنگ هرسین یکی از بهترین گزینه ها برای کف ساختمان است. این سنگ زئ سنگ های لوکس به حساب آمده و به نسبت سنگ های مشابه خود قیمت بسیار مناسبی را دارد.

گفتنی است قیت سنگ کف هرسین به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:

  • ابعاد سنگ
  • درجه ی سنگ
  • کیفیت تولید

هر چقدر ابعاد سنگ بیشتر باشد سنگ قیمت بیشتری خواهد داشت. درجه ی سنگ نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار به روی قیمت سنگ است. به این صورت که هر چقدر سنگ بدون رگه تر و روشن تر باشد یعنی درجه ی بالاتری دارد و بالطبع قیمت آن نیز بالاتر می باشد.

همچنین کیفیت تولید مثل ضخامت سنگ، میزان ساب، گونیا بودن و دقت برش تاثیر مستقیمی به روی قیمت آن دارد.

قیمت سنگ کف هرسین

کاربرد سنگ هرسین

از سنگ هرسین می توان به طور گسترده در قسمت های داخلی ساختمان استفاده کرد. مثلا می توان از آن در قسمت راه پله استفاده نمود. از دلایل استفاده در راه پله نیز می توان به استقامت بالا و رنگ روشن آن اشاره کرد. استفاده در بدنه ی ساختمان، پارکینگ و کف ساختمان از دیگر موارد کاربرد سنگ هرسین است.

مشخصات فنی سنگ هرسین

سنگ هرسین به دلیل استحکام، زیبایی و مقاومت در مقابل فرسایش و آتش، سنگی بسیار باارزش به حساب می آید. مشخصات فنی معدن سنگ هرسین عبارتند از:

  • ظرفیت تولید سالانه: ۹۰۰۰۰ تن
  • حداکثر ظرفیت تولید ماهیانه: ۸۰۰۰ تن
  • ذخیره ی قطعی: ۱۳۴۰۰۰۰ تن
  • ذخیره ی زمین شناسی: ۱۹۱۶۰۰۰ تن
مشخصات فنی سنگ هرسین

معدن سنگ هرسین سردار

سنگ هرسین کرمانشاه، از ۲ معدن شهاب سنگ و سردار استخراج می شود. آنالیز سنگ این دو معدن بسیار به هم شباهت داشته و تفاوت اصلی آن ها در رنگ سنگ هاست. به این صورت که سنگ معدن سردار کمی تیره تر از سنگ معدن شهاب است. بد نیست بدانید که هر چه قدر سنگی روشن تر و بی رگ تر باشد، از کیفیت بالاتر ی برخوردار بوده و علی القاعده قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.