مشخصات و لیست قیمت انواع سنگ تراورتن نما

سمگ گرانیت یک نوع سنگ آذرین است که معمولا به کرات در صنعت ساختمان سازی از آن استفاده می شود.این سخت دارای مفاومت بسیار بالایی بوده و این مقاوت باعث می شود که در برابر خراشیدگی و ضربه اسیب نبیند.اما به همان اندازه نیز کار برش دادن آن نیز دشوار است.از ویژگی های دیگر سنگ گرانیت این است که در مقابل نفوذ آب مقاوم بوده و در اشپزخانه و با مناطق جغرافیایی که در ان رطوبت بالاست استفاده می شود.این نوع سنگ دارای تنوع زیادی بوده است و رنگ های سفید، خاکستری،مشکی و صورتی موجود می باشد .

معایب سنگ تراورتن

یکی نبودن رنگ و طرح سنگ یکی از معایب سنگ تراورتن است و اینکه در سرمای زیاد شکننده می شود. در صورت مرطوب بودنسنگ تراورتن و رسیدن به دمای صفر درجه، این سنگ شکسته می شود
از دیگر معایب  سنگ تراورتن این است که اب زیادی را جذب می کند. این ضعف نیز با استفاده از رزین  و استفاده از آن در حین فرآوری و سایش، باعث شده  میزان رطوبت کمتری جذب شده  و از خوبیهای  آن دیرتر کثیف شدن سنگ می باشد.

قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن

قیمت سنگ های تراورتن به عوامل زیر بستگی دارد :
۱ کیفیت سنگ
مهمترین عامل کیفیت سنگ ، تحلیل فیزیکی و شیمیایی آن سنگ میباشد . و هر چه قدر آنالیز سنگ تراورتن به حد استاندارد نزدیکتر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است و به همان میزان  قیمت بالاتری خواهد داشت
۲ درجه کیفیت سنگ تراورتن
درجه کیفیت سنگ تراورتن در تعیین قیمت آن حائز اهمیت است

۳رنگ وشکل متفاوت
سنگ های تراوتن معمولا رنگ های محدودی دارند  و دربین  سنگ های تراورتن کرم و روشن هر چقدرسنگ روشنتر و سفید تر و موج های آن منظم تر باشد از محبوبیت و قیمت بالاتری برخوردار است

۴  قطر و ابعاد سنگ
سنگ های تراورتن غالبا در نمای ساختمانها استفاده میشوند و هر چقدر ضخامت سنگ بیشتر باشد قیمت بالاتری دارد . سنگ های تراورتن در ایران بیشتر به صورت طول ۴۰ فرآوری میگردد

۵ فرم دقیق سنگ
سنگ های تراورتن دارای فرم مختلفی هستند که پس از مرحله برش درجه میگردد . هر چقدربرش سنگ دقیق و یکدست تر باشد قیمت بالاتری دارد .

قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن

قیمت سنگ تراورتن بوکان

سنگ تراورتن بوکان بسته به ابعاد و درجه بندی آن از متری۷۵هار تومان با متری ۱۵۰ هزار تومان قیمت دارد

کاتالوگ سنگ نما تراورتن

بیشتر کرخانجات سنگ بری در ایران چه سنگ تراورتن باشد چه انواع دیگر سنگ های به کار رفته در نما داخلی یا خارجی ممولا کاتالوگی از محصولات خود تهیه کرده اند وجود کاتالوگ و عکس های با کیفیت که کاملا رنگ و خطوط موج دار روی سطح سنگ را با جزییات نشان دهد راهنمای بسیار خوبی برای مشتریان است که رنگ و طرح مورد نظر خودر ا پیدا کنند. معمولا کاتالوگ هر برند جزو سرمایه آم برند بوده و هرچه در تهیه ان خلاقیت و دقت بیشتری به کار ببرند به همان آندازه در میزان فروش تاثیر گذار است.

حراج سنگ تراورتن

معمولا تمامی برند های سنگ برخی اوقات در برخی مدل ها حراج اعلام میکنند و قیمت ها را نسبت به بازار به میزان چشمگیری کاهش می دهند .این فرصت بسیار خوبی برای سازندگان و مصرف کنندگان است تا سنگ مورد نظر خود را در میان مدل های حراج خورده انتخاب کرده و مقدار زیادی در هزینه ها صرفه جویی نمایند.

قیمت سنگ تراورتن مشهد

یکی از تولید کنندگان اصلی سنگ تراورتن در ایران، استان خراسان رضوی و به ویژه محدوده شهر مشهد می باشد این سنگ ها بسته به نوع و رمگ آن از متری ۳۰ هزار تومان به بالا موجود می باشد که معروفترین آن سنگ مروادید مشهد است.

سنگ تراورتن ارزان

یکی از سنگ هایی که اخیرا استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش پیدا کرده است ، سنگ تراورتن بوده که در نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ تراورتن یکی از یهترین و با کیفیت ترین سنگ ها در زمینه نمای ساختمان است و سنگ تراورتن نمای بیرونی  را بیش از پیش زیبا و لوکس می نماید. تراورتن به علت داشتن خطوط موجدار ، خاصیت ضد حرارت و عایق صوتی دارد. سنگ تراورتن از مقاومت خوبی در برابر رطوبت  برخوردار می‌باشد.معمولا نوع کرم رنگ آن قیمت مناسب تری دارد که آن هم بسته به درجه روشن بودن ان متفاوت است.