مشخصات و لیست قیمت انواع سنگ تراورتن قرمز آذرشهر

معدن سنگ تراورتن قرمز آذرشهر در نزدیکی شهر آذرشهر در استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است. در این منطقه معادن سنگ های مختلف تراورتن قرمز و مرمر استخراج می شود..امتیاز انحصاری بهره برداری از این معدن در اختیار شرکت سنگاب آذرشهراست. این سنگ تراورتن نیز مانند انواع دیگر در دو نوع ساده و طرحدار وجود دارد. از ویزگی های سنگ تراورتن قرمز آذرشهر این است که در برابر نور خورشید، انجمادو حرارت مقاومت بسیار بالایی دارد و به دلیل تحمل وزن  بالا از قابلیت ساب خوبی برخوردار است و صیقل دهی  این سنگ هر چه قدر بهتر  باشد شفافیت سنگ تراورتن قرمز آذرشهر بیشتر خواهد شد. این سنگ برای تمام قسمت های ساختمان مانند نمای بیرونی، راه پله و سنگ فرش مناسب است و در ساخت و استخراج انواع دکورهای سنگی از جمله مجسمه سازی، سنگ کانتر و… کاربرد دارد.

براق بودن ، شفافیت بالا ،یکدست بودن و رنگ بدون تغییر از مهم ترین ویژگی های سنگ تراورتن قرمز  آذرشهر است.  در تولید سنگ تراورتن قرمز آذرشهر برای  پر کردن سوراخ های سطح آن از رزین استفاده میشود.

سنگ تراورتن قرمز اصفهان

این سنگ‌ها دارای طیف رنگی بسیار زیبایی هستند که نه‌تنها در کشور ما  بلکه در سطح جهان نیز فوق العاده و کم نظیر هستند. سنگ‌های معادن آذرشهر بیشتر به رنگ قرمزتیره ، زرد لیمویی، بلوطی و کاراملی هستند. بزرگترین معادن تراورتن قرمز ایران درشهرستان آذرشهر است که به معدن سردارآباد معروف بوده که بالای یک میلیون تن تولید سالانه آن است.
این سنگ معمولا به صورت خام به کشور های دیگر صادر شده و این کشور ها اقدام به فرآوری و برش دادن آن می کنند به صورتی که چین در این زمینه حرف اول را می زند.

سنگ تراورتن قرمز اصفهان

تراورتن لیمویی

سنگ تراورتن لیمویی د ر دو نوع آذرشهر و محلات تولید می شود.

سنگ تراورتن لیمویی آذرشهر یا زرد آذرشهر دارای طیف رنگی زرد است که  تمایل  به رنگ نارنجی دارد. سنگ تراورتن لیمویی آذرشهر از مقاومت وزن بالایی برخوردار بوده و دارای رنگ ثابت و صیقل پذیری مناسبی است. سنگ تراورتن آذرشهر به دو صورت ساده و طرحدار در ابعاد مختلف تولید می شود.

سنگ تراورتن لیمویی محلات یا زرد محلات از معدن سنگ تراورتن شاهوردی استخراج می گردد. سنگ تراورتن زرد محلات به دو صورت موج دار و بی موج باستخراج می شود. سنگ تراورتن لیمویی محلات در کلیه فضاهای داخلی و نمای ساختمان استفاده می شود. معدن سنگ تراورتن لیمویی محلات در استان مرکزی شهرستان محلات واقع گردیده است.

تراورتن لیمویی

فروش تراورتن قرمز

بیشتر سنگ‌های آذرشهر به استان های دیگر صادر می‌شود، چراکه استخراج سنگ در این استان به صورت بهینه و حرفه ای انجام نمی شود. مثلا  بزرگترین معدن سنگ آذرشهر که سردارآباد است، بخشی از مجموعه  شرکت سنگاب به‌شمار می‌رود کهکه به همراه ۶ معدن دیکر در این زمینه فعالیت می کند، حدود ۵۰ معدن فرآوری سنگ در استان آذربایجان فعالیت می‌کنند، منتهی استان اصفهان با تولید بالای ۲۰۰۰ واحد مقام اول را در فرآری سنگ تراورتن دارد و آذربایجان بسیار ضعیف تر ظاهر شده است. بعضی از معادن آذربایجان به دلیل نداشتن تجهیزات و دانش کافی  سنگ‌هایشان را به اصفهان ارسال می کنند از این‌رو بیشتر سنگ‌هایی که از معادن آذرشهر به دست می آید یا به استان های دیگر یا به کشور های همسایه صادر می‌شوند.

تراورتن قرمز آذرشهر موج دار

سنگ پله مرمریت هرسین از جمله سنگ هایی است که علاوه بر درخشندگی و ساب پذیری بالا، از استحکام بالایی نیز برخوردار است. به علت استحکام بالایی که دارد می توان از آن در کف فرش ساختمان و پله استفاده کرد، طوری که برای چندین سال، هیچ گونه مشکلی برای آن بوجود نمی آید.

تا جایی که حتی می توان از این سنگ در مکان های بسیار شلوغ نیز استفاده نمود. گفتنی است قیمت هر متر مربع از سنگ پله مرمریت هرسین از ۱۳۰ هزار تومان به بالاست.

قیمت سنگ قرمز

سنگ تراورتن قرمز آذرشهر مقاومت بالایی داشته و با هرشرایط آب و هوایی خود را وفق می دهد.  در نمای بیرونی ساختمان و همچنین نمای داخل مورد استفاده قرار می‌گیرد. معدن تراورتن قرمز آذر شهر کیلومتر ۱۵ جاده آذرشهر واقع شده و این معادن در استان آذربایجان غربی قرار دارند.

قیمت سنگ تراورتن قرمز آذرشهر همانند سایر سنگ‌های ساختمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌توان به اطول و عرض ، ضخامت و درجه بندی آن بستگی دارد و هر کدام به نحوی بر روی قیمت آن موثر می‌باشند. در صنایع سنگ تراروتن آذر شهر در ابعاد و درجه بندی ساده و طرحدار بودن مورد فرآوری قرار می‌گیرد.

قیمت سنگ قرمز