تراورتن سیلور آذرشهر

تراورتن سیلور کاشان

سنگ تراورتن سیلور کاشان از نظر جنس تحمل وزن بالایی دارد، همچنین طیف  رنگی آن از طوسی خیلی روشن تا سیلور دودی   استدارای رنگ های مختلفی می باشد. و به همین دلیل هارمونی  خاصی با محیط­ های اطراف خود دارد. اما یک ایراد دارد و آن اینکه به مرور زمان رنگ آن در معرض تایش آفتاب کم رنگ تر می ­شود،به همین دلیل در فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. معدن سنگ تراورتن سیلور کاشان در استان اصفهان و شمال غربی کاشان واقع گردیده است.
صیقلی بودن ، شفافیت بالا ، سوراخ ها سطحی کم و رنگ ثابت از مهم ترین ویژگی های سنگ تراورتن سیلور کاشان است. سنگ تراورتن سیلور کاشان در فرآیند تولیدجهت پر کردن سوراخ ها از رزین و یا اپوکسی استفاده میشود. صیقل دهی این سنگ هر چه قدر بهتر باشد شفافیت سنگ تراورتن سیلور کاشان بیشتر خواهد شد. 

 تراورتن سیلور کاشان

تراورتن سیلور آذرشهر

از ویژگی های سنگ تراورتن سیلور آذرشهر را میتوان به صیقل پذیری بالا ، شفافیت زیاد و ثابت ماندن رنگ در معرض تابش آفتاب نام برد. و همچنین به دلیل حجیم بودن  بالای این سنگ ازصیقل  پذیری بسیار خوبی برخوردار است و مقاومت  زیاد و جذب رطوبت بسیار کم آن  و از همه مهمتر قابیلت چسبیدن بسیار خوبی که با اپوکسی دارد باعث میگردد به هیچ وجه سنگ از نمای ساختمان نیفتد.
تراورتن سیلور آذرشهر را به صورت خام فرآوری و آن را به کشور های همسایه صادر می کنند.
معدن سنگ تراورتن سیلور آذرشهر در استان آذربایجان غربی، شهرستان آذرشهر واقع گردیده است. 

تراورتن سیلور آذرشهر

قیمت تراورتن سیلور تکاب

سنگ تراورتن سیلورتکاب با خطوط موجدار سفید رنگ  یکی از تراورتن های رنگی متفاوت  در بین سنگ های تراورتن های سیلور میباشد . امروزه معماران  و سازندگان ساختمان علاقه زیادی به استفاده از سنگ های رنگی در ساختمانها دارند. سنگ تراورتن سیلور تکاب به خاطر طرح و نقش زیبا با هاله های سفید در یک زمینه  تیره رنگ  کاربردهای مختلفی در ساختمان دارد . سنگ تراورتن سیلور تکاب در دو نوع رنگی ،سیلور و شکلاتی فرآوری میگردد که نوع  شکلاتی  با نام تراورتن شکلاتی تکاب و یا سیلور شکلاتی تکاب در بازار نامیده میشود و بصورت  و ظرحدار تولید میگردد .سنگ تراورتن سیلورتکاب بخاطر تم دودی رنگ آن، آلودگی هوا و گرد و غبار اثر بدی بر روی آن نخواهد گذاشت. 

قیمت تراورتن سیلور تکاب

سنگ سیلور دودی

سنگ تراورتن سیلور دارای انواع مختلفی است که تولید و در بازار فروخته میشود:        

  1.     تراورتن سیلور تکاب 
  2.     تراورتن سیلور آذرشهر
  3.     تراورتن سیلور کاشان
  4.      تراورتن سیلور دلیجان
  5.     تراورتن سیلور یزد
  6.     تراورتن سیلور محلات 
  7.     تراورتن سیلور طلایی
  8.     تراورتن دودی

که همگی این سنگها با نام تجاری تراورتن سیلور فرآوری و به بازار ارائه میشود. که هر کدام شامل درجه  های مممتاز و یک و دو  هستند که بر اساس رنگ و طرح  سنگ دسته بندی می گردند. سنگ تراورتن سیلور آذرشهر معمولا در ابعاد ۴۰ طولی فرآوری می گردد.

 

کوپ تراورتن سیلور تکاب

سنگ تراورتن سیلورتکاب یا همان دودی  تکاب از سنگهایی با سوراخ های سطحی زیاد و  صیقل پذیری مناسب میباشد تراورتن تکاب در مقایسه با تراورتن کاشان دارای تم رنگی دودی تر و سوراخ های بیشتر  و جذب رطوبت کم  تر است.قیمت سنگ تکاب نسبت به سنگ کاشان گرانتر بوده  بوده و در رنگهایشکلاتی  و سیلور و دودی به صورت طرحدار و ساده  برش و صیقل داده میشوند علت تفاوت قیمت دردرجه بندی ممتاز یا یک یا دو  می باشد.

 

معدن تراورتن سیلور کاشان

معدن سنگ تراورتن سیلور کاشان در استان اصفهان و شمال غربی کاشان واقع گردیده است. از ویژگی های سنگ تراورتن سیلور کاشان را میتوان به صیقل پذیری بالا ، براق بودن و ثبات رنگ  نام برد. و همچنین قابلیت چسبندگی خوبی که با اپوکسی و سیمان  دارد باعث میگردد به هیچ وجه سنگ از نمای ساختمان جدا نگردد .
سنگ تراورتن سیلور کاشان  قابلیت صادرات به صورت خام (کوپ) و فرآوری شده را دارد. 
 سنگ تراورتن سیلور کاشان معمولا بصورت سابیده ، چرمی و گیوتین فرآوری میگردد

 

اسلب تراورتن سیلور

سنگ تراورتن سیلور هم نظر کیفیت و رنگ تحمل وزن بالایی دارد، همچنین تنوع رنگی آن از سفید تا سیلور متنوع  است ، کثیف شدن سطح آن ناصلا مشخص نیست . تراورتن سیلور در ضخامت ۳ سانتیمتر فراوری شده است و برای رفت و آمد  هرگونه وسیله نقلیه سبک قابل تحمل است مهمچنین تراورتن سیلور از مقاومت بالایی در مقابل انجماد دارد.

انواع فراوری سنگ تراورتن سیلور:

پولیش، براشف تامبل،هوند،بوش همر

 

سنگ تراورتن سیلور چرمی

چرمی کردن سنگ یک نوع خاص از سنگ نیست بلکه یک نوع روش فرآوری سنگ است. که می توان برای تهیه آن از هر نوع سنگ تراورتنی استفاده کرد. مثل سنگ چرمی عباس اباد یا سنگ چرمی آدرشهر یا حاجی اباد. در بین سنگ های چرمی ،سنگ چرمی گردویی و سیلور و کرم پر طرفدار تر می باشد.قیمت حدودی این سنگ متری ۶۰ هزار تومان می باشد که بیشتر بر روی نما کار می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *