مشخصات و لیست قیمت انواع سنگ تراورتن سفید

سنگ تراورتن دارای درجات مختلف و انواع مختلفی است . بسته به ممتاز و یا درجه یک یا درجه دو بودن ا و یا ساده و موج دار بودن قیمت هر متر مربع آن متفاوت است. معمولا هرچه این سنگ درجه کیفی بالاتری داشته باشد گرانتر بوده و نوع ساده آن نیز از نوع موجدار آن گرانتربوده و معمولا رنگ سفید روشن آن قیمت بیشتری دارد و این مورد که مربوط به معدن عباس آباد باشد یا حاجی آباد و یا معادن دیگر باز در قیمت آن تاثیر گذار است.

حراج سنگ تراورتن

اگر به دنبال سنگ تراورتن قیمت مناسب هستید حتما سایت خهای اینترنتی و فروشگاه های اینترنتی مه در این زمینه فعالیت میکنند بررسی کنید گاهی اوقات تخفیفات ویژه ای روی برخی مدل های سنگ تراورتن قرارداده می شود که مدل مورد نظر شما نیز شاید در شامل این تخفیفات باشد همچنین از نمایشگاه هایی که در این خصوص برگذار می شود نیز نباید غافل شد.

قیمت سنگ تراورتن عباس آباد محلات

سنگ تراورتن محلات دارای رنگ کرم و کرم بژ روشن می باشد و در دو نوع موج دار و بی موج، به صورت چرمی و سائیده فرآوری می گردد. سنگ تراورتن محلات سنگی است نسبتا یکدست و یکنواخت که مناسب برای نماهای با متراژ بالا ست معمولا این سنگ ها ارای قیمت های متفاوتی می باشد که از متری ۴۰ هزار تومان شروع و تا متری ۳۰۰ هزار تومان نیز وجود دارد.

قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن

قیمت سنگ تراورتن طرق

سنگ تراورتن طرق دارای رنگ با تم کرم روشن و در کیفیت پایین تر آن خطوط مشکی در آن دیده می شود. سنگ تراورتن طرق مدل های گوناگون دارد و بنا بر رنگ سنگ و خطوط و هاله های سنگ تقسیم بندی می گردد. سنگ تراورتن طرق دارای ترکیبی نواری است که به دو جهت طرحدار و ساده برش داده می شود و چنانچه برش سنگ به صورت عمود بر لایه های سنگ برش داده شود؛ بدلیل تنوع رنگ و تغییر شکل سنگ باعث ایجاد هارمونی زیبایی در نمای ساختمان می شود که اکثرا در ساختمان های لوکس کاربرد دارد,

معایب سنگ تراورتن

یکی از معایب سنگ تراورتن عباس آباد درجه بندی بسیار زیاد آن است که تامین یک نوع ختص از این سنگ بسیار طول می کشد است. این سنگ به دو روش ساده و طرحدار فرآوری میگردد و هر کدام از این درجات بسته به رنگ و خطوط سنگ نام گذاری میگردد

بهترین سنگ تراورتن نما

سنگ های تراورتن همگی به دلیل تحلخل موجود بر روی آنها و خاصیت جسبندگی به ملات به کار برده شده همراه آنها در نمای ساختمان مناسب هستند اما برخی از آنها ویزگی های خاصی دارند . سنگ تراورتن حاجی آباد به دلیل سختی و استحکام بیشتری که نسبت به مدل های دیگر و سفید تر و لوکس تر بودن آن بهترین انتخاب است اما به دلیل بالاتر بودن قیمت آن نسبت به سایرین برای ساختمان های اقتصادی مقرون به صرفه نیست و اگر به دنبال سنگ مناسب با قیمت مناسب هستید سنگ تراورتن عباس آباد  می تواند گزینه مناسبی باشد .

ضخامت سنگ تراورتن

سنگ های تراورتن دارای ضخامن های مختلفی می باشند که هر کدام برای منظور خاصب مورد استفاده قرار می گیرند.مثلا برای ساخت راه پله سنگ هایی با ضخامت سه سانتی متر مناسب است ودلیل این ضخامت این است که در اثر رفت آمد دچار شکستگی نشود  و یا برای نمای ساختمان از سنگ هایی با ضخامت ۵/۱ تا ۲ سانتی متر استفاده می شود که دلیل این ضخامت نیز به این دلیل است که وزن سنگ بالا نباشد و به خوبی در ارتفاع قابل نصب باشد .البته در برخی کشور های دیگر مانند چین سنگ نما با ضخامت ۲ میلی متر نیز موجود است.

قیمت سنگ تراورتن در قم

کارخانجات تولید سنگ تراورتن زیادی در منطقه شمس آباد در نزدیکی قم قراردارد که یکی از مراکز تهیه سنگ در تهران محسوب می شود.سنگ های این مراکز نیز بسته به نوع کیفیت و طرحدار بودن و نبودن متفاوت است که از متری حدود ۶۰ هزار تومان شروع و در مدل های با کیفیت تر بالاتر نیز می رود.